DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Savaş Tığlı
Savaş Tığlı
Giriş Tarihi : 02-12-2018 10:22

Paylaşıma 11 ay 20 gün

Eğer iktidara karşıysanız ve görüşlerinizi, karşıtlığınızı o veya bu şekilde dillendirirseniz sizi bekleyen son belli, kapınızda kolluk kuvvetlerini bulabilir veya şahsınıza karşı açılmış bir dava ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Ve sizi yargılayan kurum size çok kolay ceza verebilir ve hatta aldığınız basit bir cezayı (Alkolü araç kullanmak) siz suç işlemeye çok açık bir kişiniz, gelecekte de suçlar işleyebilirsiniz deyip en üstten ceza verebilir.

Tabi burada amaç iyice korkmanız ve sinmenizi sağlamaktır.
Bende bunu yaşayanlardan biriyim ve sonuç olarak
11 ay 20 gün hapis cezası. …

Antalya Büyükşehir Belediye başkanı Menderes Türel’in öve öve bitiremediği Konyaaltı Projesi ile ilgili paylaşımlarımız bu cezayı almamıza sebep oldu.  

Bu cezayı almam tatbikîde bu proje ile ilgili görüşlerimi değiştirmedi ve bu konuda fikir beyan etmeninde önüne geçemeyecek.

Yine tekrar ediyorum, bu proje bence sadece ama sadece bir kaldırım projesidir, hiçbir özellik taşımamaktadır. Bir kaldırım projesi olan ve yaklaşık 4 km lik Akdeniz Caddesi bölümü için 75 Trilyon lira ve yine Beach Park bölümü ki oda 2 km lik bir alan ile birlikte 140 Trilyonlara harcanarak yapılan Konyaaltı sahil projesi ile ilgili görüşlerimizi paylaşmak.
Olmadı,
Olmamış,
Milletin parası çarçur edilmiştir,
Pahalıdır,
Milletin parasının bir yerlere, birilerine çıkar ve haksız kazanç sağlandığı izlenimi vermektedir
demek 11 ay 20 gün hapis cezası almamıza neden oldu.

Kültürümüzde devletimizle ters düşmek yok.
Aldık cezayı çekeriz…

Biz “Ne Mutlum Türküm” diyerek büyüdük,
Askerliğimizde “  Vatan Canım sana Feda” marşı ile bu vatana bağlandık.

Hiç kimsenin, hiçbir kurumun yaptığı haksızlık, yandaşlık ve hukuksuzluk bizi bu vatana, bu millete küstüremez, hakkımızı aramaktan, savunmaktan vazgeçiremez.

Buradan tekrar ediyorum, hem de yüksek sesle;
Bu proje olmamıştır,
Kötüdür,
Çok kötüdür,
Yetersizdir,
Pahalıdır
ve buraya harcandığı ileri sürülen para yani 140 Trilyon Türk Lirası bu proje için harcanabilecek miktarın kat kat üzerinde bir meblağdır. Antalya’da genel düşüncede bu yönde oluşmuştur.

Bu konu ile ilgili olarak yaptığımız detaylı haber çalışmalarını ve aldığımız halk görüşlerini önümüzdeki günlerde internet sitemizde yapacağımız haberler ile paylaşacağız.

Menderes Türel yönetimindeki Antalya Büyükşehir belediyesi İller bankasının verilerine göre bugün Türkiye’nin en çok borcu olan 5. Belediyesi durumundadır.  Bunun sebebi de önümüzdeki günlerde detayları ile masaya yatırıp inceleyeceğimiz gerekliliği ve maliyetleri tartışılır projelerdir.

Antalya, çok daha iyi yönetilmeyi hak ediyor. Zaten öylede yönetilmek zorunda olan bir şehir.   Antalya bir Dünya markası, sen bir projeye 140 trilyon harcıyorsan o proje Dünya’ya örnek olmalı, Antalya markasına yakışmalı.

Aslına bakarsanız Antalya Türkiye’de belediye başkanlığı yapılabilecek en kolay illerden biridir.

Türkiye’deki birçok il gibi hatta ilçe gibi çok ciddi para gerektiren ve zor yatırımlara ihtiyacı yoktur, güzelleştirilme yede çok fazla ihtiyacı yoktur yeter ki çirkinleştirmeyin, kaynaklarınızı doğru yerlere, yapılması gereken projelere kullanın. Burada yaşayan ve turizmin başkenti diye adlandırdığımız Antalya’ya turistik amaçla gelen insanların yaşamlarını kolaylaştıracak, rahatlatacak doğru işler yapın. Bunun yanı sıra Antalya belediyelerinin eğer doğru kullanılırsa birçok ile göre çok daha fazla gelir kaynakları mevcut.

Yani işin özü biraz beceri, sevda ve iyi niyet gerektirir. İşte bu noktada Antalyalıya, Antalya’da yaşayan ve Antalya sevdalısı olanlara da düşen o beceriye sahip olanı seçip bu ilin başına yöneten kişi olarak getirmektir.

NELER SÖYLENDİ?
@
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA