ANTALYA
Giriş Tarihi : 28-08-2022 11:06   Güncelleme : 28-08-2022 11:08

Taşdibi Plajı'na yoğun ilgi

ANTALYA'nın Demre ilçesinin mavi bayraklı tek plajı olan Taşdibi, özellikle hafta sonları ve denizin dalgalı olduğu günlerde insan akınına uğruyor. Her gün binlerce yerli ve yabancı turist Taşdibi Plajı'nda denize giriyor.

Taşdibi Plajı'na yoğun ilgi

Demre'nin tek mavi bayraklı plajı olan Taşdibi'ne her gün birlerce insan denize girmeye geliyor. Hafta sonları ve denizin dalgalı olduğu günlerde, Taşdibi Plajı'na gelenlerin sayısı katlanıyor. Taşdibi Plajı, Demre'nin eski doğal limanı. Deniz dalgalı olduğu zaman, Taşdibi Plajı'nda kesinlikle dalga olmuyor. Çünkü küçük bir dağın hemen altında ve dağın ileriye doğru uzanan burnu, Taşdibi Plajı'na dalga kıran görevi yapıyor. Bu nedenle Taşdibi Plajı, geçmişte Demre'nin limanı görevini yapmış. Demre Belediyesi'nin kurduğu tesisler, voleybol sahası, alt yapı, aldığı mavi bayrak, Taşdibi Plajı'nı ilgi odağı haline getirdi. Plaj, sabah erkenden itibaren dolup taşmaya başlıyor. Taşdibi Plajı'nın devamı olan Kömürlük Plajı da, Taşdibi Plajı'nda yer bulamayanlar tarafından dolduruluyor. Taşdibi Plajı'ndan Demre Çayı'nın aktığı noktaya kadar olan yaklaşık 5 kilometrelik sahil, özellikle hafta sonları insan akınına uğruyor. Hava sıcaklığının 33- 34 derece, deniz suyu sıcaklığının 30 derece olduğu şu günlerde sahil dolup, taşıyor.

Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, "Taşdibi Plajı'nda geçen yıl sosyal tesislerimizi kurduk. Yaptığımız alt yapı çalışmaları ile bu yıl da mavi bayrak aldık. Tesislerimizin önünde ücretli mekanlar oluşturduk. Yan bölümlerde de halkımızın Taşdibi Plajı'ndan ücretsiz olarak yararlanacağı bölümler oluşturduk. Her gün Demre'de tatil yapan, Kaş'tan, Kalkan'dan, Finike'den binlerce insan Taşdibi Plajı'na geliyor. Masmavi suları, dalgasız ve sakin denizi, kıyıdaki sosyal tesisleri ile Taşdibi Plajı, Demre'nin marka değeri oldu. Taşdibi Plajı'nın devamı olan Kömürlük Plajı da önümüzdeki yıl aynı güzelliğe kavuşacak. Demre'nin eşsiz güzellikteki plajları marka olmaya devam edecek" dedi.

AdminAdmin