SİYASET
Giriş Tarihi : 18-08-2022 17:38   Güncelleme : 18-08-2022 20:36

MHP'de 3 ilçe başkanı görevinden istifa etti

MHP Kepez İlçe Başkanı Mehmet Seyyar, MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan ve MHP Demre İlçe Başkanı Mustafa Demirel görevlerinden istifa etti.

MHP'de 3 ilçe başkanı görevinden istifa etti

MHP Antalya İl Başkanı Hilmi Durgun, Kepez, Alanya ve Demre ilçe başkanlarının görevlerinden aflarını istediğini açıkladı. Durgun, "Arkadaşların bayrak değişimi var. Görevlerinden aflarını istediler. Partimizin, davamızın emektarlarıdırlar. Her zaman da beraberiz" dedi.

'BİZ KENDİSİNDEN RAZIYIZ'

İl Başkanı Hilmi Durgun, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından, "MHP Kepez İlçe Başkanlığı görevinden azlini isteyen Sayın Mehmet Seyyar Başkanım ile il teşkilatımızda devletli sohbetler ettik. Biz kendisinden razıyız, Allah da razı olsun" diyerek paylaşım yaptı.

Sosyal medya hesabından dün paylaşım yapan MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, “6 yıl önce bugün Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin tensip ve takdirleri ile atandığım, 17 Ağustos 2016 tarihinden beri sürdürmekte olduğum Alanya İlçe Başkanlığı görevimden, Genel Merkezimizle yaptığım istişare neticesinde ayrılma kararı almış bulunuyorum. Uzun süren görevler, yenilenme ve tazelenme ihtiyacını da beraberinde getirmektedir. Mütevazi hayatımın çok önemli bir bölümünü MHP ve Ülkü Ocaklarında yönetici vasfıyla ve hizmet ederek geçirmiş bir Türk Milliyetçisi olarak; davamızın Anadolu'nun ve Türk Milleti'nin gökkubbesi olduğu inancıyla, yerimizi alacak arkadaşlarımızın zaferi aralayan yeni bir soluk olacağına, Alanya Kalemizin burçlarına yeniden üç hilalli sancağımızı dikeceğine inancım tamdır. Bugüne kadar, Liderimizin doğrularında birleşmiş yüreklerimizle omuz omuza mücadele ettiğimiz tüm dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Ben onlardan razıyım, Allah da her birisinden razı olsun. Günün koşullarına göre değil, en zor koşullarda bile 'Lider Devlet Bahçeli' diyebilen duruşumuzun, ülkücü vicdanlarda her zaman kabul göreceğine inanıyorum. Dünümüz doğruydu, bugünümüz doğrudur. Yarın da doğrulmaya devam edeceğiz. Karanlıktan medet umanlara, liderimizin meşalesiyle aydınlattığımız gerçekleri haykırmaya devam edeceğiz. Dünden bugüne her daim liderimizin emrindeyim" dedi.

'ÜLKÜCÜ NEFER OLARAK EMRİNDEYİM'

MHP Demre İlçe Başkanı Mustafa Demirel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Değerli dava arkadaşlarım, kıymetli hemşehrilerim; 2017 yılından beri büyük bir onur ve gurur ile yürütmekte olduğum Demre ilçe Başkanlığı görevinden ticari ve ailevi nedenlerim dolasıyla bugün itibariyle ayrılıyorum. Görev sürem boyunca şahsıma olan desteklerinden dolayı başta Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyefendi olmak üzere, Genel Başkan Yardımcılarımıza, İl Başkanımıza ve tüm dava arkadaşlarıma sonsuz şükranlarımı iletiyorum. Ayrıca her zaman yanımda olan babama, eşime, çocuklarıma teşekkür ederim. Bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da partimin, davamın, bilge liderim Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi'nin, Genel Merkezimizin, İl Başkanlığımızın ve yeni atanacak ilçe başkanımızın, sonuna kadar bir ülkücü nefer olarak emrindeyim. Ne Mutlu Türk'üm Diyene!"

Görevlerinden istifa eden ilçe başkanlarının ardından yeni ilçe başkanlarının önümüzdeki günlerde açıklanacağı öğrenildi

AdminAdmin