GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-09-2022 13:29   Güncelleme : 18-09-2022 13:31

KPSS'de aday manzarası değişmedi

Antalya’da KPSS’de alışılmış manzaralar yaşanmaya devam etti.

KPSS'de aday manzarası değişmedi

Antalya'da KPSS'de alışılmış manzaralar yaşanmaya devam etti. Bazı adaylar sınava son dakikalarda yetişirken, bazı adaylar da sınav yerini karıştırarak yanlış salona geldi. Küpesini çıkarmayı unutan adaylar ise kapı önlerinde bekleyen yakınlarına koştu.

 

 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) tarafından yapılan KPSS Genel Kültür-Genel Yetenek oturumu başladı. Antalya'da Akdeniz Üniversitesi'ndeki fakültelerde sınava girecek olan adaylar yoğunluk oluşturdu. Üniversite içerisinde görev alan Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri yoğunluk yaşanmaması için çaba gösterdi. Kavşaklarda görev alan trafik polisleri tek tek sürücüleri yönlendirerek, geç kalmaların önüne geçti. Sürücüler ise kendilerine yardımcı olan polislere teşekkür etti. Sınav öncesinde son provalarını yapan adaylar, saat 10.15'te başlayacak sınav için kuyruğa girmeye başladı. Saatler 10.00'a yaklaştığında ise sınav binaları önünde adeta koşu yarışlarına benzer görüntüler yaşandı. Bazı adaylar geç kalmamak için koşarak soluk soluğa sınav giriş kapılarına geldi. Sınav yerine yanlış gelen bazı adaylar, yetkililerin uyarısıyla giriş yerlerine yönlendirildi. Küpesini çıkarmayı unutan adaylar ise kapı önlerinde bekleyen yakınlarına koştu.

 

 

Adaylara 120 soruyu yanıtlamaları için 130 dakika süre verildi. Eğitim Bilimleri oturumu ise bugün 14.45'te başlayacak. Adaylara 100 dakika süre verilecek ve 80 soru yöneltilecek.

 

 

Eşini sınava getiren Fatih Ak, “Eşim ikinci kez giriyor. Herkese başarılar diliyorum, hayırlısı neyse o olsun. İlk sınav duyduğum kadarı ile biraz zordu. Daha iyi hazırlandılar. Herkes için fırsat olmuştur diye düşünüyorum. Biraz bu sınav daha sakin rahat gibi geldi” dedi.

 

Yerel Haberler

Karadeniz

Marmara

Ege

İç Anadolu

G.Anadolu

Akdeniz

D.Anadolu

Amasya

Artvin

Bartın

Bayburt

Bolu

Çorum

Düzce

Giresun

Gümüşhane

Karabük

Kastamonu

Ordu

Rize

Samsun

Sinop

Tokat

Trabzon

Zonguldak

Kepez'e bin 100 kilometre yeni yol

Giriş:18 Eylül 2022 12:10

 

Varsak’ı Kirişçilere bağlayan Hamza Taş Bulvarı’ndaki yol yapım çalışmalarını inceleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçeye bugüne kadar bin 100 kilometreden fazla yeni yol açtıklarını söyledi.

Varsak'ı Kirişçilere bağlayan Hamza Taş Bulvarı'ndaki yol yapım çalışmalarını inceleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçeye bugüne kadar bin 100 kilometreden fazla yeni yol açtıklarını söyledi.

 

 

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Hamza Taş Bulvarı'ndaki yol yapım çalışmalarını da inceledi. Belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine kolaylıklar dileyen ve yol çalışması hakkında bilgi veren Başkan Tütüncü, “Kepez'de yaptığımız en önemli hususlardan birisi de şehrin trafiğini rahatlatacak, şehre yeni yollar açmak. İşte bunlardan birisi Hamza Taş Bulvarı ve devamında da Kirişçiler Caddesi var. Burası aslında Antalya'ya yeni bir giriş noktası oldu. Bu cadde hem Varsak'ı kıymetlendiren, hem de köylerimizi kıymetlendiren bir yol oldu. Bir yol aynı zamanda ulaşımı rahatlatırken, bölgeler açısından da son derece önemli bir hareketlilik kaynağıdır. Şimdi geldiğimiz noktada bu yolun konforunu arttıracak, caddenin estetiğini daha da üst seviyeye taşıyacak çalışmalar yapıyoruz. Hamza Taş Bulvarı ve Kirişçiler yolunu hem yol kalitesi, hem yol konforu bakımından, hem de bunun yanında peyzaj düzenlemesi bakımından yeniliyoruz. Kepez Belediyesi olarak, Antalya'ya kazandırdığımız bölgemizdeki yeni yollar, şehre ekstra kıymet katan noktalar oldu“ diye konuştu.

 

 

 

“Açtığımız her yeni yol şehre değer katıyor”

 

 

Kepez'e bugüne kadar bin 100 kilometreden fazla yeni yol açtıklarını bildiren Başkan Tütüncü, “Bunların ağırlıklı bir kısmı imar yolları olmakla birlikte, bunun yanında trafik bakımından da şehri, şehir içi ulaşımını da rahatlatacak pek çok cadde vardı. Onlardan birisi de Hamza Taş Bulvarı ve devamındaki Kirişçiler yoluydu. Şehir Hastanesine çıkan bölgeye tam 5 tane yeni yol açtık. Açtığımız bu yollar mahalleler arasındaki ulaşımı kısaltıyor, zamanı azaltıyor ve haliyle yakıttan ve vakitten tasarruf sağlatıyor. Biz bu heyecanla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Birinci dönemimizde Ahmet Hamdi Akseki Caddesi ile açtığımız trafiği rahatlatan yol çalışmalarımız yıllar içerisinde nice güzel çalışmalarla devam etti. Bundan sonra da aynı heyecanla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bizim açtığımız bu yollar bir ilçe belediyesi imkanlarıyla açılmış, büyük düşünülerek açılmış, şehrin trafiğine fayda sağlayacak yollar. Bu yolları Kepez Belediyesi kendi öz kaynaklarıyla açtı. Açtığımız yeni yollar hem şehre değer katıyor, açtığımız yeni yollar hem trafiği rahatlatıyor, açtığımız yeni yollar hem vakitten, hem de nakitten tasarruf sağlıyor “dedi.

 

 

AdminAdmin