ANTALYA
Giriş Tarihi : 10-09-2022 10:49   Güncelleme : 10-09-2022 10:50

Demre'de atık depolama alanında yangın

Antalya'nın Demre ilçesinde, belediyenin sebze atıklarını depolayıp öğüttüğü alanda yangın çıktı.

Demre'de atık depolama alanında yangın

Demre Belediyesi'nin Demre çayı yatağında depoladığı yaş sebze atıklarının bulunduğu alanda dün saat 04.00 sıralarında nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine yangına Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Demre Birimi'ne ait 2 arazöz, müdahale aracı, Demre Belediyesi'nin 5 iş makinesi ile söndürme ekipleri müdahale etti. Alevler çevredeki seralara sıçramadan söndürüldü.

Yangın hakkında bilgi veren Demre Belediye Başkan Vekili Muhammet Tural, "3 yıldır yaptığımız çalışmalar ve araştırmalar sonunda atıkları, naylon ipleriyle öğüten makine yaptırdık. Öğütme çalışmasından sonuç aldık. Bir TIR atığı paraya çevirdik. Atıklardan kazanacağımız para ile makinaların parasını çıkaracaktık. Belediyemiz ve ülke ekonomisine katkı sağlayacak, çevreyi de korumuş olacaktık. Maalesef bilinçli olarak kimliği belirsiz kişiler, atıkları para yerine küle çevirdi. Emniyet ve jandarma araştırıyor. Yazık oldu dedi.

Demre Belediyesi, Bursa'da yaptırdığı makineyle sebze atıklarını öğütüp, bir enerji firmasına 15 ton satarak 120 bin lira kazanç sağlamıştı.

AdminAdmin