Advert

Kötü haberi verdi... Antalya'da da tespit edildi

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan koronavirüsün mutasyona uğramasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kötü haberi verdi... Antalya'da da tespit edildi
Kötü haberi verdi... Antalya'da da tespit edildi Savaş Tığlı

Özkan, bir koronavirüs hastasında İngiltere mutasyonunu tespit ettiklerini belirterek, "Mutasyonların hem hastalık yapıcı etkisi, hem bulaştırıcılık hızı, hem de sonuç olarak ne kadar ağır seyrettiğini takip edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Klinik olarak çok farklı ilerlemiyor

Prof. Dr. Özkan, AÜ olarak aşı çalışmalarına başladıklarından bu yana 4 bin 700 kişinin aşılandığını açıkladı. İkinci doz aşılamaya perşembe günü başlayacaklarını aktaran Prof. Dr. Özkan, " Şu ana kadar tanımlanan Güney Afrika, İngiltere gibi birkaç farklı mutasyon var. Mutasyonlara da kitlerle bakabiliyorsunuz. Bizim aldığımız mutasyon kitleri sonrasında bir hastamızda İngiltere mutasyonu ortaya çıktı. Mutasyonların hem hastalık yapıcı etkisi hem bulaştırıcılık hızı hem de sonuç olarak ne kadar ağır seyrettiğini takip edeceğiz."

Koronavirüsün İngiltere'deki mutasyonuna yakalanan hastaya uygulanan tedaviyi anlatan Prof. Dr. Özlenen Özkan, şunları söyledi:

"Şu an farklı bir tedavi yok. Klinik olarak çok farklı ilerlemiyor. Ancak bu mutasyon olmaya devam edecek, bu şekilde kalmayacak. Mutasyondan sonra sonucun nereye evrildiğini görmek lazım. Şu anda tedaviler çok da farklılık gerektirmiyor gibi görünüyor."

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Yazıcı:
Vali Yazıcı: "Şehrimizin üretimdeki marka değerini arttıracağız"
BAGEV kariyer kadın istihdam verilerini açıkladı
BAGEV kariyer kadın istihdam verilerini açıkladı