ANTALYA
Giriş Tarihi : 20-09-2020 07:18   Güncelleme : 20-09-2020 07:18

Eda ihmal kurbanı

Antalyalı 2 çocuk annesi 41 yaşındaki Eda Kaya, İstanbul’da özel bir hastanede belindeki yağ bezesini aldırdı. Ameliyat sonrası komaya giren genç kadın, ancak bir gün yaşama tutunabildi

Eda ihmal kurbanı

Manavgat'ta yaşayan Eda Kaya, geçen hafta 2 çocuğunu alıp, İstanbul'daki yakınlarını ziyarete gitti. Bu sırada Eda Kaya, belindeki yağ bezesini aldırmak için özel bir hastaneye başvurdu. 14 Eylül Pazartesi günü yapılan cerrahi müdahale ile yağ bezesi alındı. Ancak ameliyat sonrası komplikasyon gelişti. Durumu ağırlaşan genç kadın, bir başka özel hastaneye nakledilip, yoğun bakıma alındı. Çoklu organ yetmezliği gelişen Kaya, doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi.


SON ANDA GELEBİLDİ
Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da lüks konut inşa eden bir şirketin CEO'su olan iş adamı Aykut Kaya, eşinin durumunu öğrenince Türkiye'ye gelmek için harekete geçti. Ancak koronavirüs salgını nedeniyle 2 ülke arasında hava ulaşımının olmaması nedeniyle tüm girişimleri sonuçsuz kaldı. Kaya, Türkiye'nin Riyad Büyükelçiliği'nin araya girmesiyle güçlükle bulunan özel uçak ile Antalya'ya geldi.

YAKINLARI KRİZ GEÇİRDİ
Eda Kaya'nın cenazesi Manavgat'ın Seydiler Mahallesi Mezarlığı'nda gözyaşları arasında toprağa verildi. Eşinin cenazesine son anda yetişen Aykut Kaya, kızı Azra ve oğlu Kutay'ı teskin etmeye çalıştı. 8 yaşındaki Kutay'ın babasıyla birlikte saf tuttuğu cenaze namazı sırasında genç kadının yakınları fenalık geçirdi. Kaya'nın ölümüyle ilgili inceleme başlatıldı.