Advert

'Türkiye talebi Ağustos ortasında patlayacak'

Rusya'dan Antalya, Bodrum ve Dalaman'a uçuşlar başladı. Rus tur operatörleri rezervasyonlardaki son durumu değerlendirdi.

'Türkiye talebi Ağustos ortasında patlayacak'
'Türkiye talebi Ağustos ortasında patlayacak' Savaş Tığlı
Advert

Rusya'dan Türk tatil beldelerine uçuşlar dün başladı. İlk uçuşlarda yüzde 100 doluluk yakalandı. Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR)'un sitesinde Rus tur operatörlerinin önümüzdeki dönem Türkiye rezervasyonlarıyla ilgili değerlendirmelerine yer verildi.

Podgornaya: Ağustos ortalarında satışlarda patlayıcı bir büyüme olacak

Rus Tur Operatörü Pegas Touristik'in Genel Müdürü Anna Podgornaya, bugüne kadar bir çok Rus turistin Türkiye'ye uçuşların açılmasını beklediğini söyledi. Türk tatil beldelerine dün başlayan uçuşların pek çok Rus turisti de rezervasyona yönlendireceğini belirten Podgornaya, " Türkiye'ye talep dinamik olarak artacak. Dünden itibaren Türkiye'ye giden turistler Türkiye'deki tatillerinin ayrıntılarını sosyal ağlarda paylaşmaya başladıklarında ilgi daha da artacak. Ertelenmiş talebin etkisi de tetiklenecek. Ağustos ortalarında satışlarda patlayıcı bir büyüme mümkündür. Bu nedenle, Türkiye'ye tatile giden turistler, önümüzdeki birkaç gün içinde tur rezervasyonu yapmak için acele etmeli ve bir karar vermeli ” dedi.

Türk otelleri fiyat düşürdü

Türkiye'de bugünlerde çok sayıda üst düzey kalitede 5 yıldızlı otelin hizmet verdiğini belirten Podgornaya, " Türk otelciler fiyatları düşürdü ve premium otellerde dinlenmek daha uygun hale geldi." diye konuştu.

En çok talep Ağustos ve Eylül'e

Tur operatörlerinin verdiği bilgiye göre şu anda ağırlıklı olarak Ağustos ve Eylül aylarına yönelik turlara yoğun ilgi var. Ekim ve Kasım turları daha az talep görüyor.

ANEX Tour yetkilileri ise önümüzdeki iki üç hafta içinde yön talebinin daha planlı hale geleceğini ve satış rakamlarının bu sezon için tipik hacme döneceğini tahmin ediyor.

TUI Rusya da Türkiye'ye giden ilk turistlerin dönüşünden sonra satışların derinliğinin artmasını bekliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ODTÜ'den heyecanlandıran buluş: Koklamak koronavirüsten korunmaya yetiyor
ODTÜ'den heyecanlandıran buluş: Koklamak koronavirüsten korunmaya yetiyor
Başkan Böcek, kısa zamanda taburcu olabilir
Başkan Böcek, kısa zamanda taburcu olabilir