Advert

Adrasan Koyu bakanlıkları karşı karşıya getirdi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 20 milyon TL harcayarak Adrasan Koyu’na yapmak istediği projeye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın itiraz ettiği ortaya çıktı. ÇED dosyasında, proje için günlük bin 33 ton malzeme taşınacağı, çeşitli büyüklüklerdeki ve ağırlıklardaki taşlarla yaklaşık 268 bin 490 ton dolgu yapılacağı ve projede beton kaplama yöntemi ile beton kalıplar kullanılacağı da belirtildi

Adrasan Koyu bakanlıkları karşı karşıya getirdi
Adrasan Koyu bakanlıkları karşı karşıya getirdi Savaş Tığlı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 20 milyon TL harcayarak Adrasan Koyu’na yapmak istediği projeye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın itiraz ettiği ortaya çıktı.

Antalya’da yaşayan bir yurttaş, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın geçen aralık ayında ÇED süreci başlattığı Adrasan Gezi Teknesi Barınma ve Yanaşma Yeri Projesi için Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne verdiği dilekçeyle itiraz etti.

Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, itiraz dilekçesini “Söz konusu teklif bakanlığımızca uygun görülmemektedir” diye yanıtladı.

Dilekçeye verilen yanıtta, “Kumluca Adrasan barınma (gezi teknesi) yeri olarak talep edilen alanın da içinde bulunduğu ‘Tekirova- Adradan- Gelidonya Burnu Doğal Sit Alanı’nın 12 Şubat tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile ‘kesin korunacak hassas alan’ olarak tescil edildiği tespit edilmiştir” ifadeleri de yer aldı.

PROJE BEDELİ 20 MİLYON TL

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın hazırlattığı ÇED dosyasında, projenin bedeli yaklaşık 20 milyon 807 bin TL olacağı belirtilirken, “Projenin tamamlanmasının ardından, yaklaşık 80 gezi teknesi rıhtımlara bağlanabileceği” ifade edildi.

ÇED dosyasında, proje için günlük bin 33 ton malzeme taşınacağı, çeşitli büyüklüklerdeki ve ağırlıklardaki taşlarla yaklaşık 268 bin 490 ton dolgu yapılacağı ve projede beton kaplama yöntemi ile beton kalıplar kullanılacağı da belirtildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konyaaltı Belediyesi esnaftan 3 ay kira almayacak
Konyaaltı Belediyesi esnaftan 3 ay kira almayacak
Döşemealtı Devlet Hastanesi'nin ihalesi 24 Temmuz'da yapılacak
Döşemealtı Devlet Hastanesi'nin ihalesi 24 Temmuz'da yapılacak