Advert

Antalya'da Ulaşımda güncelleme krizi

Büyükşehir salgın önlemleri kapsamında otobüs tarifelerini değiştirdi. Telefon uygulaması Antalya Kart güncellenmeyince yolcular durakta kaldı

Antalya'da Ulaşımda güncelleme krizi
Antalya'da Ulaşımda güncelleme krizi Savaş Tığlı

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi koronavirüs önlemleri kapsamında toplu ulaşımdaki halk otobüs tarifelerini değiştirdi. Hafta sonu tarifesi uygulanmaya başlanan halk otobüslerinde belediyenin dijital platformu 'Antalya Kart' güncellenmeyince vatandaşlar mağdur oldu. Duraklarda uzun kuyruklar oluştu.

SAATLERCE BEKLEDİLER
Vatandaşların cep telefonlarına indirerek bulundukları durağa gelecek otobüsün nerde olduğunu ve kaç dakikada geleceğini gösteren uygulama vatandaşları yanılttı. Durakta bekleyen vatandaşlar uygulamaya güvenerek saatlerde durakta otobüs bekledi. Yaşanan bu duruma vatandaşlar 'mobil uygulamaya da virüs girdi' yorumunu yaptılar.

TEPKİ GÖSTERDİLER
Yaşanılan durumun farkına varan vatandaşlar belediyeye tepki gösterdi. Tarife değişikliği nedeniyle değişen otobüs saatlerinin mobil uygulamaya da yansıması gerektiğini belirten vatandaşlar 'belediye böyle bir şeyi nasıl unutabilir' yorumları yaptı. Büyükşehir Belediyesi'nin durumun farkına vardıktan sonra güncelleme için hareket geçtiği öğrenildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muhittin Böcek ‘En çok beğenilen belediye başkanı' seçildi
Muhittin Böcek ‘En çok beğenilen belediye başkanı' seçildi
AK Parti'de 6 ilçede görev değişimi
AK Parti'de 6 ilçede görev değişimi