SAĞLIK
Giriş Tarihi : 19-03-2020 09:19   Güncelleme : 19-03-2020 09:22

Antalya'da koronavirüs testi dün itibari ile başladı

ANTALYA Sağlık İl Müdürü Dr. Ünal Hülür, bugünden itibaren Antalya'da da koronavirüs testlerinin başladığını açıkladı. Dr. Hülür, virüsle ilgili şüphe duyan vatandaşların öncelikle Sağlık Bakanlığı'nın Alo 184 koronavirüs hattını araması gerektiği uyarısında bulundu.

Antalya'da koronavirüs testi dün itibari ile başladı

Koronavirüs şüphesi duyan vatandaşların ilk olarak Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs için oluşturulan Alo 184 ihbar hattını araması gerektiğini belirten Sağlık İl Müdürü Dr. Ünal Hülür, burada uzmanlar tarafından kişilerin bulundukları bölgelerdeki en yakın hastanelere yönlendirildiği kaydetti. Dr. Hülür, hastane veya sağlık kuruluşlarına yönlendirilen kişilerden alınan örneklerin Antalya merkezde test yapılarak, 4- 5 saat içinde sonucun açıklanabileceğini dile getirdi.

Antalya'daki koronavirüs testlerinin bugünden itibaren yapılmaya başlandığını belirten Dr. Ünal Hülür, “Alo 184'ü aradıktan sonra bir sağlık kuruluşuna başvuruyor ve oradaki klinik bulgulara göre 4- 5 saat içinde sonucu alabiliyor. Örneğin, Finike'de bir kişiden hastanede örnek alınacak, alınan örnek Ankara'ya gitmeyecek, Halk Sağlığı Laboratuvarı'na gelecek. 5 saat içinde sonuç verilebilecek. Tabi bu süre yoğunluğa göre değişebilir. Örnek ise boğazından veya burnundan alınıyor" dedi.