Advert

Antalya'daki yurtlara düzenleme

ANTALYA'da, Akdeniz Üniversitesi içerisinde bulunan ve öğrencilerin kaldığı Kredi Yurtlar Kurumu'na (KYK) bağlı yurtlarda, bu sabah yeni düzenlemeler yapıldı.

Antalya'daki yurtlara düzenleme
Antalya'daki yurtlara düzenleme Savaş Tığlı
Advert

Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi içerisinde yer alan KYK'ya bağlı yurtlarda kalan öğrenciler, sabah erken saatlerde valizlerini toplayarak otobüslerle başka bir yurt binasına taşındı. Koronavirüs nedeniyle eğitime ara verilmesinden sonra memleketlerine dönmeyip Antalya'da kalan yaklaşık 600 öğrenci, dağınık binalar yerine tek bir binada toplandı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, yaşananların normal uygulamadan ibaret olduğunu belirterek, “Yurtta kalan 5 bin civarındaki öğrenciden yaklaşık 600 kişisi memleketine gitmeyip burada kaldı. Sayı azalınca nöbetçi yurt uygulaması başlattık. Öğrenciler yakındaki diğer yurda alındı. Daha önce 4 öğrencinin kaldığı odalarda şimdi 1 veya en fazla 2 öğrenci kalacak. Her zaman yaptığımız bir uygulama" diye konuştu.

Koronavirüs nedeniyle herhangi bir karanti bölgesi hazırlığı olmadığını kaydeden Hacıcaferoğlu, “Şuana kadar bize gelen resmi bir bilgi yok. Ancak, 81 ilde böyle bir uygulamaya ihtiyaç duyulması halinde düşündüğümüz yerlerden birisi de burasıdır. Ama bu sabah öğrencilerin tek bir binada toplanması, virüs nedeniyle değil, rutin uygulamadır" dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Topaloğlu:
Başkan Topaloğlu: " Projemizde var kasamızda paramız da var"
Konyaaltı'nda kapılar sanata yeniden açıldı
Konyaaltı'nda kapılar sanata yeniden açıldı