Advert

Sesimizi duyun

Antalya’nın Kızılarık Mahallesi’ndeki Akkent Sitesi yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya. Binada oturanlar, “Facia beklenmesin çağrısı” yaptı

Sesimizi duyun
Sesimizi duyun Savaş Tığlı
Advert

Elazığ ve Van depremi sonrası Antalya'da riskli binalar tek tek belirlenirken bazı binaların kendiliğinden yıkılma tehlikesi artarak devam ediyor. SABAH Akdeniz'in bir süre önce gündeme getirdiği Muratpaşa ilçesi Kızıltoprak Mahallesi 914 sokakta bulunan Akkent Sitesi'ndeki tehlikenin görünenden daha büyük olduğu belirlendi. 30 yaşın üstündeki sitenin dış cephesi kadar daire içlerindeki durumun daha kötü olduğu çıktı.


YIKILDI YIKILACAK
Akkent Sitesi'nde yaşayan vatandaşlar, ortaya çıkan tablo karşısında ölüm korkusu yaşamaya başladı. Dairelerin içindeki çatlaklar 2 santim ile 4 santim arasındaki değişiyor. Balkonların durumu ise daha kötü ve her an yıkılacak durumda. Binanın koridorları ise tel tel dökülüyor. İçerde yaşayanlar ise, "Ölümle burun burunayız. Gece rahat uyuyamaz hale geldik. Acil önlem alınmalı" diyerek yaşadıkları durumu anlattı.

FELAKET YAŞAMAYALIM
Dairelerde oturan kiracı ve ev sahipleri, bir felaket yaşanmasından korktuklarını söyledi. Vatandaşlar, "Bölgeden bir kamyon geçse deprem olmuş gibi sallanıyoruz. Depreme gerek kalmadan bir gece ansızın binalar başımıza yıkılacak. Yetkililer sesimizi duysun" dedi. Akkent Sitesi'nin 6'şar daire olmak üzere 5 bloktan oluştuğu ve mülk sahiplerinin anlaşmazlığı nedeniyle bir çözüm bulunamadığı vurgulandı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oda ve borsalardan Sağlık Müdürlüğü'ne 20 adet solunum cihazı desteği
Oda ve borsalardan Sağlık Müdürlüğü'ne 20 adet solunum cihazı desteği
Başkan Çeltik: 'Düden şelalesindeki kirlilik buzdağının görünen kısmı'
Başkan Çeltik: 'Düden şelalesindeki kirlilik buzdağının görünen kısmı'