Advert

Başkan Turgay Genç'e şok dava

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ve belediyede görevli 5 kişi hakkında cebir, tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma ve suça azmettirme iddialarıyla dava açıldı. Başkan Genç 7 yıla kadar hapis ve kamu görevlerinden mahrumiyet istemiyle yargılanacak.

Başkan Turgay Genç'e şok dava
Başkan Turgay Genç'e şok dava Savaş Tığlı

ANTALYA Döşemealtı Belediye Başkanı CHP’li Turgay Genç ve belediyede görevli 5 kişi hakkında cebir, tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma ve suça azmettirme iddialarıyla dava açıldı. İlk duruşması 25 Aralık’ta Antalya 8’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek dava kapsamında Başkan Genç 7 yıla kadar hapis ve kamu görevlerinden mahrumiyet, diğer şüpheliler ise 3 yıldan 7 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak. Konuyu doğrulayan Genç, mahkemeye gerekli belgeleri sunduklarını söyledi.

TOPLAM 5 SANIK

Başkan Turgay Genç, belediye çalışanları H.A., S.Ö., Döşemealtı Belediyespor’da görev yapan Z.S. ve güreşçi A.A.’nın sanık olarak yer aldığı iddianamede, “Şüpheli Turgay Genç’in azmettirmesiyle diğer şüpheliler tarafından müştekinin tehdit altında bulunduğu yerden alınarak şüpheli Turgay Genç’in bulunduğu yere götürülmeleri suretiyle 2 kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçunu işledikleri anlaşılmıştır” ifadeleri yer aldı.

SENİ BAŞKAN’A GÖTÜRECEĞİZ

Davacı Fatih Eğilmez dosyadaki ifadesinde, “Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’le aramda husumet bulunuyor. Kendisine mesaj yazarak buluşmak istediğimi söyledim. Yanımda kız arkadaşım E.D.D. ile Gölevler mevkiinde Turgay Genç’le buluşmak için bekliyorduk. Yanımıza Z.S., A.A., S.Ö. ve H.A. gelerek ‘Seni Başkan’ın yanına götüreceğiz’ dedi. Başkanın koruması ve makam şoförü ‘Bizim araçla geleceksin’ diyerek kollarıyla beni sardı ve araca doğru beni götürmeye çalıştı. O sırada A.A. ‘Ben Fatih’i tanıyorum. O kendi aracıyla gelsin’ diyerek araca bindirilmeme engel oldu” dedi.

ÖLÜM TEHDİDİ İDDİASI

İddianamede, H.A.’nın Fatih Eğilmez ve arkadaşı E.D.D.’yi şu sözlerle tehdit ettiği iddiası da yansıdı: “Sakın kaçmaya çalışmayın. Siz bu ıssız arazide bir yere kaçamazsınız. Zaten yanındaki kadını biraz düşünüyorsan bizi takip edersin. Kaçmaya ya da bir şey yapmaya çalışırsanız kadını da seni de ıssız bir arazide öldürürüz.”

GÜREŞÇİ ÜZERİMİ ARADI

Fatih Eğilmez, ifadesine şöyle devam etti: “Tehdidin etkisi altında Turgay Genç’in bulunduğu Döşemealtı Belediyespor Kulübü’ne onların bulunduğu aracı takip ederek gittik. Ulaştığımızda güreşçi A.A. üzerimi aradı. Turgay Genç’in bulunduğu odaya gittim ve konuştuk. Kız arkadaşımla birlikte oradan ayrıldık.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç mühendislere istihdam garantili eğitim projesi
Genç mühendislere istihdam garantili eğitim projesi
'Türkiye talebi Ağustos ortasında patlayacak'
'Türkiye talebi Ağustos ortasında patlayacak'