Advert

Bir tarih yok oldu

Antalya’nın Akseki ilçesinde 100 yıllık düğmeli ev, çıkan yangında kül oldu. Evde uyuyan 71 yaşındaki Fatma Ünal, son anda kurtarıldı

Bir tarih yok oldu
Bir tarih yok oldu Savaş Tığlı
Advert

ANTALYA'NIN Akseki ilçesinde çıkan yangında, yöreye özgü mimariyle horasan harcı kullanılan ve ve bu özelliğiyle 'düğmeli ev' olarak adlandırılan tarihi yapı kullanılamaz hale geldi.

ASIRLIK DÜĞMELİ EV
Çaltılıçukur Mahallesi'ndeki 100 yıllık olduğu belirtilen ahşaptan yapılmış "düğmeli ev"den dumanın yükseldiğini gören vatandaşlar, durumu itfaiyeye bildirdi. Bu sırada evde olduğu fark edilen 71 yaşındaki Fatma Ünal, vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Alevlerin arasından kurtarılan Ünal, yanan evi izlerken gözyaşı döktü. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülen yangında tarihi ahşap ev kullanılamaz hale geldi.

UYKUDA YAKALANDI
Ünal, evde uyuduğu sırada komşularının sesiyle uyandığını ve yangını fark ettiğini belirterek, "Komşularımın yardımıyla evden çıktım. Her yeri alev kapladı" dedi. Çaltılıçukur Mahalle Muhtarı Dursun Yüksel de, ahşap işçiliği açısından nadide sayılabilecek tarihi nitelikteki evin kullanılamaz hale gelmesinden dolayı üzüntü duyduklarını belirtti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konyaaltı Belediyesi esnaftan 3 ay kira almayacak
Konyaaltı Belediyesi esnaftan 3 ay kira almayacak
Döşemealtı Devlet Hastanesi'nin ihalesi 24 Temmuz'da yapılacak
Döşemealtı Devlet Hastanesi'nin ihalesi 24 Temmuz'da yapılacak