Advert

Başkan Uysal: " "Maliyetler arttı çalışmalar hız kesmedi"

Muratpaşa Belediyesi'nin bütçe uygulamasının Türkiye'nin birçok belediyesinden farklı olduğuna dikkat çeken Uysal, elektronik açık eksiltme yöntemiyle satın alma yapan ve 45 günde bunun parasını ödeyen bir belediye olduklarını dile getirdi. Bu nedenle Muratpaşa Belediyesi'nin ekonomik kriz koşullarında dahi hizmetlerinde en ufak bir aksamaya mahal vermeden bütçe kalemleri içinde kısıtlamaya gidebildiğini belirten Başkan Uysal, “Üç ayda bir çeyrek bilanço alabilen tek kurumuz” diye belirtti.

Başkan Uysal:
Başkan Uysal: Savaş Tığlı

Muratpaşa'nın planlı, planını uygulayan, planlarından ödün vermeden gerektiğinde kemer sıkabilen gerektiğinde gevşetebilen tam kontrollü bir bütçe yönetimine sahip olduğunu belirten Uysal, “Bizim bütçemizin biraz yadırganması normaldir. Çünkü ülkemizde son 15 - 20 yıldır, yıllık bütçesinin 7 katı borçlandırılmaya alışmıştır. Alışılan tablo odur. Bizimki alışılmışın çok dışındadır” diye konuştu.

Muratpaşa Belediyesi'nin 2020 - 2024 dönemi stratejik planının uygulanmak için hazırlandığını belirten Uysal, şunları söyledi:

“Kamu yönetimi kendi malınızı yönetirken ki hassasiyetten çok daha yüksek hassasiyet gerektiren çok ciddi bir iştir. Milletin varlığını yöneteceksiniz, milletin hayat standardına etki edeceksiniz, bunu milletini vergileriyle yapacaksınız ve tüyü bitmemiş yetimin hakkını kamu hizmetine çevireceksiniz. Tabi ki, bir yıllık bütçenin 7 katı borçlanmaya alışmış, borca batık, kamu yararı neredeyse sıfırlanmış bir takım göstergeleri görmeye alışık siyasi arkadaşlarımız bizi çok ilginç bulacaklardır.”

Muratpaşa'nın yol haritası

Muratpaşa Belediyesi, 2020-2024 dönemini kapsayan stratejik plan hazırlık sürecine Nisan ayında başladı. Süreç boyunca tüm dış ve iç paydaşların sürece katılımına ve görüşlerinin alınmasına özel önem verilirken plan hazırlıklarını yürütmek ve eşgüdüm sağlamak üzere üst kurul ve plan ekipleri oluşturuldu. Belirlenen çalışma takvimi doğrultusunda kurum içi ve dışı eğitim ve bilgilendirme toplantıları yapıldı. 9 Nisan'da Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Başkan Yardımcısı Ferruh Tunç'un gerçekleştirdiği ilk eğitim toplantısının ardından 16 Nisan'da ‘Birim Durum Analizleri' başlıklı eğitim gerçekleştirildi. 30 Nisan'da Abdullah Sevimçok Sivil Toplum Merkezi'nde düzenlenen ‘beyin-düşünce fırtınası' çalışmalarıyla amaç ve hedefler belirlendi. Mayıs ayında amaç ve hedef odaklı toplantılar devam ederken süreç sonunda Muratpaşa Belediyesi için 5 amaç ve 54 hedef saptandı. Tüm bu sürecin sonunda Muratpaşa'nın geleceğine ilişkin beklenti ve isteklerin bilimsel, yenilikçi, sürdürülebilir ve kurumsal yönetişimi öne çıkarak bir bakış içinde Muratpaşa Belediyesi'nin yol haritası, stratejik planı tamamlandı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Lideri Kılıçdaroğlu Antalya'da
CHP Lideri Kılıçdaroğlu Antalya'da
ATB Başkanı Çandır : 'Antalya afet bölgesi ilan edilmeli'
ATB Başkanı Çandır : 'Antalya afet bölgesi ilan edilmeli'