Advert

Başkan Genç, yaya geçidi nöbetinde

Trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla ülke genelinde 20 bin yaya geçidinde kolluk personeli ikişer saat yaya nöbeti tuttu.

Başkan Genç, yaya geçidi nöbetinde
Başkan Genç, yaya geçidi nöbetinde Savaş Tığlı
Advert

Trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla ülke genelinde 20 bin yaya geçidinde kolluk personeli ikişer saat yaya nöbeti tuttu. Döşemealtı ilçesinde Kaymakam Cengiz Cantürk Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi önünde, Belediye Başkanı Turgay Genç'de Yeşilbayır İlkokulu önünde yaya nöbeti tutup, araç sürücülerini dikkatli olmaları konusunda uyardı.

2019 yılının Yaya öncelikli trafik yılı ilan edilmesiyle ülke genelinde "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla yürütülen çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Başta okullar olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının hizmet binaları ile diğer yaya geçitlerinde " Yaya Geçitlerinin Nöbetçiyiz" sloganıyla etkinlik yapıldı.

Ülke genelinde 20 bin yaya geçidinde kolluk personelinin katılımıyla ikişer saat tutulan yaya nöbetinde Yeşilbayır İlkokulu önünde görev alan Başkan Genç, görevli polis memuruyla birlikte, sürücülere ve yayalara, proje ve yaya önceliğiyle ilgili bilgiler verip uyarılarda bulundu.

Daha sonra Yeşilbayır Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi'ne geçen Genç, yaya nöbetine Döşemealtı Kaymakamı Cengiz Cantürk ile birlikte devam etti. Genç, “Sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamalı, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak, ilk geçiş hakkını yayalara vermeleri konusunda bilgilendirme yaptık” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Türkiye talebi Ağustos ortasında patlayacak'
'Türkiye talebi Ağustos ortasında patlayacak'
Korkuteli'nde pozitif vaka sayısı 15'e yükseldi
Korkuteli'nde pozitif vaka sayısı 15'e yükseldi