ANTALYA
Giriş Tarihi : 11-06-2022 11:50   Güncelleme : 11-06-2022 11:50

Merada otlatma kavgasında 9 tutuklama

ANTALYA'nın Korkuteli ilçesinde merada hayvan otlatma anlaşmazlığından çıkan kavgada Ramazan Engin'in (24) yaşamını yitirmesinin ardından yakalanan 9 şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Merada otlatma kavgasında 9 tutuklama

Olay, geçen perşembe günü Korkuteli ilçesi Çomaklı Mahallesi'nde meydana geldi. Bir grup Ramazan Engin'in kullandığı otomobilin önünü kesti. Veysel Kaşlı, Ergün Yıldız, Mustafa Demircan, Hüseyin Demircan, Ahmet Kurt, Osman Kurt'un aralarında yer aldığı guruptakiler merada hayvan otlatma anlaşmazlığı nedeniyle Engin ve araçtaki Harun Başdeli, Osman Deniz, Durmuş Öztürk ve Mustafa Kuru'ya saldırdı. Ergin ile beraberindekiler demir çubuk ve sopalarla dövüldü. Yaralanan Ramazan Ergin ve Mustafa Kuru (51), Harun Başdeli (38), Osman Deniz (45) ve Durmuş Öztürk (60) Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Tedaviye alınan Ramazan Engin, yaşamını yitirdi. Hayati tehlikelizi süren Osman Kurt'un ise tedavisi devam ediyor.

Jandarmanın araştırması sonrası 9 şüpheli gözaltına alındı. Polis merkezinde ifadeleri alınan Veysel Kaşlı, Ergün Yıldız, Mustafa Demircan, Hüseyin Demircan, Ahmet Kurt, Harun Başdeli, Osman Deniz, Durmuş Öztürk, Mustafa Kuru çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.