ANTALYA
Giriş Tarihi : 31-12-2021 09:26   Güncelleme : 31-12-2021 09:26

Antalya'da yağış devam edecek mi? Meteorolojiden yeni uyarı geldi

Meteorolojinin hava durumu uyarıları devam ediyor. Antalya için peş peşe yapılan kuvvetli yağış uyarılarının bu sabah da geçerli olduğu belirtildi.

Antalya'da yağış devam edecek mi? Meteorolojiden yeni uyarı geldi

Son dakika gelen habere göre Meteorolojinin hava durumu uyarıları devam ediyor. Antalya için peş peşe yapılan kuvvetli yağış uyarılarının bu sabah da geçerli olduğu belirtildi. Ayrıca Karadeniz kıyıları ile Marmara'nın bazı bölgeleri ve İstanbul için de yağmur uyarısı geldi. Sabah ve gece saatleri için ise don buzlanma ve don olayı yaşanabileceği aktarıldı. İşte son dakika hava durumu haberleri...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz'in sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Karadeniz kıyıları, Tokat çevreleri ile Çanakkale'nin kuzey kesimleri, Kırklareli'nin kıyı ilçeleri, İstanbul, Sakarya, Kocaeli'nin kuzey ilçelerinin yağmurlu geçeceği, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu sabah saatlerinde Antalya merkez ve batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANTALYA İÇİN TEHLİKE SÜRÜYOR


Meteorolojiden gelen açıklamada çarşamba günüyle birlikte Antalya merkez başta olmak üzere Kemer, Kumluca ve Finike’de kuvvetli yağış beklendiği belirtilmişti. Son uyarıda ise bugün öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenen aşırı yağışların oluşturabileceği sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, heyelan, yıldırım, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.