ANTALYA
Giriş Tarihi : 19-12-2021 12:21   Güncelleme : 19-12-2021 12:21

Fiyatlara isyan etti tüm domatesleri dereye döktü

Hem dolar kurundaki yükseliş hem de enflasyon, vatandaş ve üreticiyi çıkmaza soktu. Tarladan 1 liraya çıkan domatesin marketlerde 8 liraya satılmasına isyan eden Antalyalı bir çiftçi, domateslerini dere kenarına döktü.

Fiyatlara isyan etti tüm domatesleri dereye döktü

Türkiye'de dolar kurundaki ani yükseliş ve enflasyon, vatandaşla birlikte üreticileri de derinden sarstı. Özellikle tarım alanında faaliyet gösteren üreticiler, malın tarladan çıkış fiyatıyla marketlerdeki fiyatına büyük tepki göstermeye başladı. Domates de bu ürünlerden biri. Tarladan 1 liraya çıkan domatesin reyonlardaki fiyatı ortalama 8 lira.

DOMATES KASALARINI TEK TEK DÖKTÜ

Antalya'da yaşayan Barış isimli bir çiftçi, domates dolu kamyonetini dere kenarına çekerek duruma isyan etti. Daha fazla üretim yapmayacağını söyleyen çiftçi, kasaların içerisinde duran domatesleri tek tek dereye döktü.

"EKMEYECEĞİM BİR DAHA, KAMYONETİ DE SATACAĞIM"

Çiftçinin o anları yanındaki arkadaşı tarafından kayda alınıp sosyal medyada paylaşıldı. Çiftçinin görüntülerdeki, "Dolar olmuş 20 lira, domates olmuş 1 lira. Ekmeyeceğim bir daha. Bu kamyoneti de satacağım." sözleri de dikkat çekti.