KADIN
Giriş Tarihi : 17-12-2021 03:10   Güncelleme : 17-12-2021 04:21

Epilasyona başlamak için en uygun zaman sonbahar ve kış dönemi

İstenmeyen tüyler, hem kadınlar hem de erkekler için büyük bir rahatsızlık sebebi. Bu rahatsızlığa son vermenin en etkili yolu ise lazer epilasyon uygulamaları. Peki epilasyona başlamak için en doğru zaman ne zaman ?

Epilasyona başlamak için en uygun zaman sonbahar ve kış dönemi

İstenmeyen tüyler, hem kadınlar hem de erkekler için büyük bir rahatsızlık sebebi olmasına ek olarak kozmetik bir sorundur. Bu sorunu çözmenin en etkili ve kalıcı çözümü olan lazer epilasyon, tek dalga boyunda yoğunlaştırılmış lazer ışığı yardımıyla, tüy köklerinin yeni tüy üretmesini önleme prensibi ile çalışır. Lazer epilasyon uygulamasında en önemli gerekliliklerden biri uygulama bölgesinin güneş görmemesi…

Uygulama bölgesi güneşe maruz bırakılmadığı takdirde çok daha başarılı ve etkili sonuç alınırken, güneş ile etkileşime giren uygulama bölgelerinde önemli cilt sorunları baş gösterebiliyor. Bu sebeple lazer epilasyona başlamak için en doğru dönem sonbahar ve kış ayları. Güneş etkilerinin minimum olduğu bu dönemde cildin korunmasının çok daha kolay olmasının yanı sıra, yaza kadar geçen süreçte büyük ölçü de sonuç alınması da ayrı bir tercih sebebi oluşturuyor.

Ekim ayının başından Mart ayına kadar devam eden süreç, lazer epilasyona başlamak için en doğru zaman olarak kabul görmüştür. Lazer epilasyon uygulamasının tek seanstan ibaret bir işlem olmadığı ve seans aralıkları göz önüne alınırsa, Ekim- Kasım - Aralık ayları gibi uygulanmaya başlanan işlemin yaz başında büyük oranda tamamlanmış olması sağlanabilir. Buda size konforlu ve çok daha özgüvenli yaz günleri sağlar.

Style Me yi İnstagram da Takip edin
Style Me yi Facebook da Takip edin
İnternet Sitemizi İnceleyin