ANTALYA
Giriş Tarihi : 03-11-2021 12:35   Güncelleme : 03-11-2021 12:35

Öldürülen kadınların isminin yaşatıldığı kitap

DEMRELİ öğretmen, yazar Zekiye Yüksel, öykü kitabı 'Özgecan Dilan ve Leyla'nın imza gününde hemşerileriyle bir araya geldi. Yüksel, kitabında yer alan 8 öykünün kahramanına, öldürülen kadınların isminin verildiğini belirtti.

Öldürülen kadınların isminin yaşatıldığı kitap

Demre'de Kapaklı mahallesinde oturan öğretmen, yazar Zekiye Yüksel, yeni yazdığı 'Özgecen Dilan ve Leyla' adlı öykü kitabı için imza günü düzenledi. Demre'deki Noel Baba Meydanı'nda düzenlenen imza gününe, aralarında Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, eski Kaş Belediye Başkanı Musa Bilgiç, yazarın öğretmen arkadaşları, öğrencileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. İmza gününde Yüsel'in 5'inci kitabı 'Özgecen Dilan ve Leyla'ya kitap severler yoğun ilgi gösterdi.

Yüksel, 'Özgecen Dilan ve Leyla' adlı kitabında yer alan 8 öykünün kahramanına, öldürülen kadınların isminin verildiğini belirtti. Cinayet sonucu yaşamını yitiren kadınların isimlerini öykülerde yaşatmayı istediğini anlatan Yüksel, "Kitabımın genelini kadın öyküleri oluştururken, 1980'den 2019'a uzanan tarihsel dönemin Türkiye'sini ve toplumsal gerçeğini yansıtıyor. Öykülerimde kadına karşı şiddete, savaş olgusuna karşı farkındalık oluşturmaya çalıştım. Yine öykülerimde çocukluğumun ve gençliğimin Demre'sinin izlerine, Demreli ve Likyalı olma haline, Demreli serada çalışan kadınların sorunlarına, doğayla çatışmalarına rastlamak mümkün" dedi.

Yeni kitabını okurlarına imzalayan Yüksel'in daha önce yayımlanmış 2 şiir kitabı ve anı kitabı bulunuyor.