KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 04-10-2021 16:46   Güncelleme : 04-10-2021 16:46

'Pandemic' balesi, Antalyalı sanatseverin karşısında

EYLÜL ayında 28. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali'nde seyirciyle buluşan ve birçok açıdan ilklerin sahneye taşındığı 'Pandemic' balesi bu kez Antalyalı sanatseverle 9 Ekim Cumartesi akşamı saat 20.00'de Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde buluşacak.

'Pandemic' balesi, Antalyalı sanatseverin karşısında

Salgının başlangıcından bugüne kadar geçirilen zaman diliminin sanatsal bir yapıya dönüştürülerek seyirciyle buluşturulması açısından dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyan eserin libretto ve koreografisi Armağan Davran ve Volkan Ersoy'a ait.

İlk kez orkestra eşliğinde sahnelenecek eserde, Antalya DOB orkestrasını şef Zdravko Georgiev Lazarov yönetecek. Müzikleri J.S. Bach, A. Vivaldi ve T. Albinoni'ye ait eserin içerisinde tiyatral anlatımın ağırlıkla yer alması dolayısıyla Emre Akyurt anlatıcı olarak yer alacak.

Yaşanılan zorlu sürecin kahramanları olan sağlık görevlilerine ithaf edilen, dijital efekt ve özel tasarlanmış video görüntüleri ile desteklenen eserde dekor ve kostüm tasarımı Çağda Çitkaya, ışık tasarımı ise Mustafa Eski imzasını taşıyor.

Fiyatları 25, 50 ve 70 TL arasında değişen eserin biletleri, Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı'ndaki opera gişelerinin yanı sıra www.biletinial.com internet adresinden de temin edilebilir.