SPOR
Giriş Tarihi : 02-09-2021 11:11   Güncelleme : 02-09-2021 11:11

Hedef sultanlar ligi

Hentboldaki başarılarıyla anılan Muratpaşa Belediyespor, kadın voleyboluna yöneldi. Bir takımın haklarını satın alan Muratpaşa kendi kadrosunu oluşturarak çalışmaya başladı.

Hedef sultanlar ligi

HENTBOLDA yıllardır başarılara imza atan Muratpaşa Belediyespor yoluna voleybolla devam etme kararı aldı. Başka bir takımın haklarını satın aldıktan sonra kendi kadrosunu oluşturan Muratpaşa Belediyespor, Antalya’yı Sigortashop Kadınlar 1. Ligi’nde temsil edecek. İki yabancı oyuncunun da katılımıyla 12 kişiye çıkacak kadroyla sezona hazırlanan takımın hedefi ise Sultanlar Ligi denilen kadın voleybolunun en üst ligine çıkmak.

GENÇ VE DİNAMİK BİR EKİP

Kadın voleybol takımı olarak şu an hazırlık sürecinde olduklarını söyleyen takım kaptanı Zehra Tönge, “Genç ve dinamik bir takımız. Önümüzdeki hafta yabancı oyuncularımızın da takıma katılmasıyla birlikte çalışmalarımız hızla devam edecek. Hedefimiz adım adım ilerlemek. Önce grubumuzda ilk 4’e kalmak, daha sonra play-off’larda final etabına kalıp Sultanlar Ligi’ne çıkmayı hedefliyoruz. Bu süreçte Muratpaşa halkının yanımızda olmasını ve maçlarımıza gelmesini bekliyoruz” dedi.

HEDEFLERİ SULTANLAR LİGİ

Voleybol takımıyla ilgili bilgi veren antrenör Emin Önen de şunları söyledi: “Antrenmanlara 9 Ağustos’ta başladık. Şu an çalışmalarımız 10 oyuncuyla devam ediyor. Önce fizik ağırlıklı başladık. Şimdi her gün, zaman zaman çift antrenmanla salon ve fizik çalışıyoruz. Anlaştığımız iki yabancı oyuncu da mevcut oyuncularımızın seviyesinde. Her ikisi de genç, kendi ülkelerinin milli takımlarında oynayan oyuncular. Bizim takıma da katkı sağlayacaklarını düşünüyorum.”

TEK HANDİKAP UYUM SÜRECİ

“Bu sezon bir tek handikapımız var. Hiç yan yana oynamamış oyunculardan kurulu bu takımla uyum sürecini ne kadar kısa süre içinde atlatırsak o kadar başarılı oluruz. Belki yeni bir takım olmanın sıkıntılarını ilk yarının sonuna kadar zaman zaman yaşayacağız. Hedefimiz önce oynadığımız grupta ilk 4’e kalmak. Daha sonra diğer gruptan gelecek 4’le eşleştiğimizde son 4’e kalıp finale çıkmak istiyoruz. Genç, sahada savaşacak bir kadromuz var. Finalden sonra yolumuza yeni hedeflerle ekleyerek devam edeceğiz.”

ANTALYALILARA TRİBÜN DAVETİ

Muratpaşa Belediyespor Voleybol A Takımı menajeri olmanın kendisine büyük bir sorumluluk yüklediğini söyleyen Resmiye Çakmak ise, “Bu ailenin içinde yer aldığım için çok mutlu ve heyecanlıyım. Staff olarak ekibimiz çok kuvvetli ve tecrübeli. Hedefimiz Sultanlar Ligi’ne yükselip Muratpaşa’yı ve Antalya’yı en güzel şekilde temsil etmek olacak. Halkımızı, voleybol severleri maçlarımıza, tribünlere, desteğe bizleri, yalnız bırakmamaya davet ediyoruz” dedi.