Advert

Medikal el ve ayak bakımı

Yoğun çalışma ortamında çeşitli sebeplerle yıpranan el ve ayakların bakımı hem estetik açıdan hem desağlık açısından önem kazanır.

Medikal el ve ayak bakımı
Medikal el ve ayak bakımı Savaş Tığlı
Advert

Yoğun çalışma ortamında çeşitli sebeplerle yıpranan el ve ayakların bakımı hem estetik açıdan hem desağlık açısından önem kazanır. Kışın dar ve kapalı ayakkabılarla sıkıştırılan ayaklarda, şekil bozukluğu, topuklarda kalınlaşma, nasır, topuk çatlamaları, tırnak mantarı ve hayatı çekilmez hale getiren tırnak batmaları çok sık karşılaşılan sağlık sorunlarındandır. 

El ve ayaklar oluşan bu problemlerden medikal bakım ile kurtulunabileceği gibi olumsuzluklar da ortaya çıkmadan önlenebilinir.

Medikal el ve ayak bakımı; tırnak batması, nasır, mantar, topuk kalınlaşması gibi sağlık  problemleri eğitimli uzman tarafından steril özel aletler kullanılarak çözüm üreten bir yöntemdir.

Ellerin içinde oluşan nasırlar, tırnakların doğru kesilmesi, tırnak kenarında bulunan fazla dokuların zarar görmeden temizlenmesi işlemleri hijyen ortamda uzman tarafından yapılarak  hem estetik hem de sağlıklı bir sonuç alınır.

Ayaklarda su kullanılmadan yapılan bu işlemlerde, özellikle tırnak batmasında, cerrahi yöntem  kullanmadan tırnağın kendi yatağında uzaması sağlanır. Düzenli yapılan bakımlarda tırnak doğru kesilerek tırnağın yeniden batması engellenir.

Özellikle erkeklerde sık görülen tırnak batması, nereye başvurulacağının bilinmemesinden ötürü ciddi ağrılara ve sağlık sorunlarına sebebiyet verir. Cerrahi yönteme başvurmadan önce medikal ayak bakımı ile hastalar sağlığına kavuşur.

Topuklarda ve tırnaklarda kalınlaşma, nasır gibi problemlerde düzenli olarak yapılan medikal bakımlar, bu rahatsızlıkların çözümünün ve tekrarlanmamalarının en güvenli yöntemlerinden biridir.

Bu iş için özel eğitim almış uzmanlar tarafından yapılan bu uygulama ile tüm yükümüzü taşıyan el ve ayaklarımıza iyi bakalım.

http://www.stylemeantalya.com
http://facebook.com/stylemeantalya
http://instagram.com/stylemeantalya

0242 410 60 60 
0242 243 78 74

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korkuteli'nde pozitif vaka sayısı 15'e yükseldi
Korkuteli'nde pozitif vaka sayısı 15'e yükseldi
Başkan Böcek, Alanyalı Hal ve Ulaşım esnafı ile buluştu
Başkan Böcek, Alanyalı Hal ve Ulaşım esnafı ile buluştu