ANTALYA
Giriş Tarihi : 09-06-2021 12:29   Güncelleme : 09-06-2021 12:29

Turizmde umutlandıran haberler... Almanya ve Rusya'dan olumlu kararlar

Salgın dolayısıyla nasıl bir sezon geçireceğini bilemeyen turizmciler için umut ışığı da iyiden iyiye doğmaya başladı. Almanya, Türkiye'nin bulunduğu risk grubunu değiştirdi, Rus turizmciler de Antalya’nın uçuş izni için kriterleri karşıladığını açıkladı. Yani sezon hareketleneceğe benziyor.

Turizmde umutlandıran haberler... Almanya ve Rusya'dan olumlu kararlar

Türkiye'de uygulanan sıkı tedbirler ve kapanmalar, beraberinde hasta sayılarında düşüşü getirdi. Aşılamanın da etkisiyle tablo olumluya döndü. Bunun üzerine Almanya, "Yüksek vaka sayılı bölge" listesinde yer alan Türkiye'yi, 6 Haziran'dan geçerli olmak üzere bu gruptan çıkardı ve "riskli" grubuna dahil etti.

 

Bunun üzerine ülkenin en büyük tur şirketlerinden biri, Ege Bölgesi turlarını satışa çıkardı. Şirketin CEO'su ise Türkiye'nin rakipsiz bir fiyat/performans oranı sunduğunu söyledi.

Antalya'nın gedikli turistleri de uçuşların açılmasını bekliyor. Çünkü Rus bir yayın organının yaptığı analize göre, özellikle Antalya'daki güncel durum Rusya COVID Operasyon Merkezi'nin yabancı rotaları açmak için belirlediği değerlerin tümünü karşılıyor.

Üstelik Rusların da, Güney Kıbrıs’ta Larnaka dışında popüler rotaları tercih etmediği ve Antalya’yı beklediği görülüyor.