Advert

Eski emniyet müdürüne şok

Antalya eski emniyet müdürü Ali Yılmaz’ın dinleme davasında aldığı beraat kararı bozuldu

Eski emniyet müdürüne şok
Eski emniyet müdürüne şok Savaş Tığlı
Advert

ANTALYA'DA, 2009 ile 2013 yılları arasında aralarında siyasetçi ve kamu görevlilerinin de aralarında bulunduğu 130 kişiyi yasa dışı dinledikleri gerekçesiyle 15 sanıkla beraber hakkında davada berat eden eski emniyet müdürü Ali Yılmaz yeniden yargılanacak. Yılmaz'ın berat kararını Bölge İstinaf mahkemesi 2'nci Ceza Dairesi bozdu. 27 Nisan 2018 tarihinde 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 15 sanıktan 13'ü 81 yıl ile 6 yıl arasında değişen hapis ve yüksek para cezalarına çarptırılmıştı. Eski emniyet müdürü Ali Yılmaz ise dinleme davasında berat etmişti.

MAĞDUR AVUKATLARI İTİRAZ ETTİ
Kararın ardından mahkeme savcısı ve yasa dışı dinlenen CHP eski Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, emekli polisler Hikmet İskender, Zeki Kılınç ile sanıkların tamamı yerel mahkemenin kararına karşı üst mahkemede itiraz etti. Duruşma savcısı ve mağdurlar avukatları Ali Yılmaz'ın yapılan yasa dışı dinlemelerden haberinin olmamasını mümkün olmadığını belirterek berat kararının bozularak cezalandırılmasını talep ettiler.

YENİDEN YARGILANACAK
Yapılan itirazın ardından Bölge İstinaf Mahkemesi Ali Yılmaz'ın berat kararını bozdu. 'Kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği', 'Kişiler arasında aleni olmayan konuşmaları kayıt etmek, özel hayatın gizliliğini ihlal etmek' , ' Hukuka aykırı olarak kişisel verileri kaydetmek', 'Suç uydurma', 'Suç işlemek amacıyla örgüt kurma' suçlarından yeniden yargılanmasını istedi. Kararın yerel mahkemeye geri gönderdi. Mahkeme ayrıca aynı davada sanık olan ve FETÖ'den aranırken yurtdışına kaçan eski emniyet müdürü Mustafa Sağlam hakkında düzenlenen kırmızı bülten sonucunun beklenmesine hükmetti. Bölge İstinaf Mahkemesi 2'ikinci Ceza Dairesinin Ali Yılmaz hakkındaki karının ardından dosya Antalya 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'ne alsancak escort. Mahkeme yeniden yargıma açın Yılmaz hakkında dava açtı. Yargılama önümüzdeki günlerde yeniden başlayacak. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Antalya'da mahalleliyi sokağa döken yangın
Antalya'da mahalleliyi sokağa döken yangın
ATSO, Türk - Arap Odası Yönetim Kurulu üyelerini konuk etti
ATSO, Türk - Arap Odası Yönetim Kurulu üyelerini konuk etti