Advert

Savaş gibi bilanço

Antalya’da 2018’de 17 kişinin öldüğü, 2 bin 573 kişinin yaralandığı otobüs ve otel servisi kazalarında 2019 yılında da toplam 4 kişi öldü 225 kişi yaralandı. Tablo adeta alarm verdi

Savaş gibi bilanço
Savaş gibi bilanço Savaş Tığlı
Advert

Antalya'da otel servislerinin ve otobüslerin karıştığı kazalar alarm veriyor. 2018'de otobüs ve otel servislerinin karıştığı bin 778 kazada, 17 kişi hayatını kaybetti. Bu kazalarda 2 bin 573 kişi yaralandı. 2019'un ilk 4 ayında meydana gelen 96 servis ve otobüs kazasında 3 kişi hayatını kaybederken 208 kişi de yaralandı. Bu kazalar sonucu milyonlarca lira maddi hasar meydana geldi.

TEDES İLAÇ OLACAK
Antalya'nın tüm ilçelerinde aynı anda devreye girecek sistem ile kırmızı ışık ve hız ihlalinin son bulacağını belirten görevliler, "TEDES devreye girseydi bu kazaların hiç biri olmazdı" dedi. Yetkililer Gazipaşa'dan Kaş'a kadar 650 kilometrelik bölgeyi kapsayacak TEDES ile yaralamalı ve ölümlü trafik kazalarının minimuma ineceği kaydedildi. TEDES, aynı zamanda 650 kilometrelik güzergahta meydana gelebilecek her türlü asayiş olayının önüne geçmeye destek vereceğini de kaydeden güvenlik güçleri, "Bölgede araçlarla işlenen suçları plaka okuma sistemi tespit edecek" diye konuştu.

KAZALAR HIZ KESMİYOR
MAYIS ayının ilk haftasında da Kemer ilçesi Beldibi'nde kamyonetin karşı şeride geçtiği kazada ise 1 kişi hayatını kaybederken 17 otel çalışanı yaralandı. Polisin yaptığı tüm uyarı ve denetimlere rağmen yaşanan kazalarda bilanço adeta savaştan farksız. Yetkililer kazaların tamamına yakının aşırı sürat ve dikkatsizlikten kaynaklandığını belirterek Trafik Elektronik Denetleme Sistemi'nin (TEDES) bir an önce devreye girmesini istedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK Parti Meclis Üyesi Mehmet Duman CHP'ye Katıldı
AK Parti Meclis Üyesi Mehmet Duman CHP'ye Katıldı
Konyaaltı Belediyesi’nden YKS semineri
Konyaaltı Belediyesi’nden YKS semineri