Advert

Uysal’dan yerel vurgusu

AVKIF tarafından düzenlenen Irk standartları yarışmasının 3’üncü etabına katılan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Ancak yerel unsurları koruyarak yerelden evrensele uzanan bir kültür tatbikatı yapabiliriz” dedi.

Uysal’dan yerel vurgusu
Uysal’dan yerel vurgusu Savaş Tığlı

İSPANYA'da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek takımın belirlenmesi amacıyla Muratpaşa Belediyesi katkılarıyla AVKIF tarafından düzenlenen Türk Çoban, Av ve Bekçi Köpekleri Irk Standartları Yarışması'nın 3'üncü etabı hafta sonu Falez Park’ta düzenlendi.  Yarışmaya yaklaşık 550 köpek katıldı. Yoğun ilgi gören yarışmaları Başkan Uysal da ziyaret etti. AVKIF Başkanı Mustafa Helalpara’nın eşlik ettiği Başkan Uysal, yaptığı konuşmada, yerel unsurların korunmasının gerekliliğine dikkat çekti. Başkan Uysal, “Bitki tohumlarının, ağaç türlerinin, endemik bitkilerin ve canlı türlerinin korunması lazım. Ancak böyle yerelden evrensele uzanan bir kültür tatbikatı yapabiliriz” dedi. Uzun uğraşlar sonucu kangal, boz, malaklı, akbaş ve Karadeniz ırklarının Avrupa Birliği nezdinde tesciledildiğini kaydeden Başkan Uysal, “Bu ırklar, zekayı, gücü, asaleti ve nezaketi bir araya getirebilen hayvanlar. Bu bağlamda Federasyonunun çalışmalarını ilgiyle takip ediyor ve tebrik ediyoruz” diye konuştu.

AVKIF Başkanı Helalpara ise desteklerinden dolayı Başkan Uysal’a teşekkürlerini dile getirip plaket takdim ederken Türk tazısısaluki, zağar, Trabzon zerdeva ırklarının AB’ye tescili için çalışmaların sürdüğünü kaydetti. (

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK Parti Meclis Üyesi Mehmet Duman CHP'ye Katıldı
AK Parti Meclis Üyesi Mehmet Duman CHP'ye Katıldı
Konyaaltı Belediyesi’nden YKS semineri
Konyaaltı Belediyesi’nden YKS semineri